top of page

Поселення волочиськ (Волочище) на річці Збруч вперше згадується у 1463 році в акті про поділ володінь князів Збаразьких. Назва походить від слова "волочити" , "тягти волоком". Тут близько сходяться верхів’я тоді судноалавчих річок Случа, Бужка, Збруча, Смотрича (це все притоки великих рік Прип’яті, Південого Бугу і Дністра). Невеличкі річкові судна перетягували з однієї річки в іншу. Це була важка, виснажлива робота, і пам’ять про неї залишилась у назві місцини де це відбувалось, а пізніше офіційно зафоксована у назві її центрального населеного пункту "Волочищина - Волочиська".

У 1569 році Волочиськ потрапив під владу польських панів. З того часу аж до 1793 року належав до Кременецького повіту Волинського воєводства. Пізніше землі, де розміщений Волочиськ, відійшли до складу Росії.

 

Виписка

із рішення сьомої сесії Волочиської районної ради від 28 лютого 2007 року

Відповідно до статі 22, 43 Закону України "про місцеве самоврядування в Україні", враховуючи пропозиції Президії районної ради та рекомендації Хмельницького обласного відділення українського генерального товариства, районна рада

 

ВИРІШИЛА : 

 

Затвердити герб і прапор Волочиського району.

 

 

 

Голова ради                                                                               Л.Шиманський

Герб Волочиського району

Історична довідка

В основі герба щит прямокутної форми, закруглений до низу (іспанський), співідношенням ширини до висоти, як 7:8. Щит розділений (розсічений) по вертикалі хвилястою (S-подібною) лінією (хвилясто-двочасний). Права частини синього, ліва - червоного кольорівю Поверх них (один над другим) два жовтих (золотих) струги (човни), зворотньо обернених відностно кольорових полів щита. Верхній - вправо, нижній - вліво, з носовими прикрасами у вигляді кінських голів.

В центрі гербового щита покладено щиток скошений справа, лінія скошення якого виходить на лінію хвилястого розсічення. У правій частині щитка на червоному тлі білий (срібний) хрест, у лівій - на синьому тлі жовте (золоте) усміхнене сонце. Щитобрамлено декоративним картушем у вигляді вінка із зеленого дубового листя і жовтих (золотих) пшеничних колосків, обвитого синьо-жовтою стрічкою , зав’язаною під щитом двопетельним бантом. З-під банта виходить гроно калини, серед двох калинових листків. У верхній частині, над щитом декоративний бароковий візерунок із-за якого (до половини) виходить золоте сонце, з прямими і хвилястими променями.

Прапор Волочиського районну

Прапор Волочиського району - прямокутне полотнище із співідношенням сторін 2:3. Прапор складається з двох різноколірних частин утворених в резульнаті скошення з права на ліво. Права частина синього, ліва - червоного кольорів. В центрі полотнища зображення малого герба району.

 

Зміст символів використаних у гербі та прапорі Волочиського району

Синій колір - символ краси, небесної чистоти, радості і спокою.

Червоний колір - великодушність, мужність, відвага, сміливість і неполегливість.

Золоте сонце на синьому полі - старовинний символ Поділля, до якого зараз відноситься Волочиський район. Золоте сонце - символізує життєздатність, багатство, щедрість, доброту.

Срібний хрест на червоному полі - давній символ Волинської землі, в межах якої тривалй час знаходилась територія Волочиського району.

Золоті струги (човни) - ілюструють факт закладений у назві території "Волочищина", пізніше у назві її адміністративного центра - міста Волочиська, що пов’язаний із переміщенням по суші, з однієї в іншу, наявних в даніхй місцевості тоді судноплавних річок (Случа, Бужка, Збруча і Смотрича). 

bottom of page